از آمادگی‌های کُماندو تا اجرای عملیات‌ها/طی سال‌روان دوصد هراس‌افگن کشته شدند

او را شیر میدان می‌شناسند، آرام و بسیار آگاهانه دنبال صدای پای دشمن می‌گردد، در هر نبرد آنطور بر دشمن فشار می‌آورد که دشمن نمی‌داند چطور میدان را ترک کند.

عُمرش کمتر از ده سال است اما در هر میدان نبرد در لحظات دشوار او را در پیشاپیش عملیات قرار می‌دهند و باورها بر این است که اکنون نیروهای کُماندو توانایی محار حملات را دارند.

نیروهای کُماندوی ارتش در غرب افغانستان می‌گویند طی سال‌روان نزدیک به دو صد عملیات نظامی را انجام داده اند که بالاتر از دو صد طالب‌مسلح را از پای در آورده اند.

خلیل‌احمد شهنوازی یکی از پلنگی‌پوشان ارتش در روزهای سرد زمستان به تمرینات گرم و پیچیده‌ای کُماندو مشغول است و به هراس‌افگنان هشدار می‌دهد در هر نقطه‌ای از کشور، از دوربین سلاح آنان در امان نخواهند بود.

او از مخالفان‌مسلح می‌خواهد تا راه صلح را در پیش گیرند و ادامه داد که در غیر آن نیروهای کُماندوی ارتش به آنان اجازه‌ای نفس کشیدن را نخواهند داد.

خیرمحمد یک‌تن دیگر ازکُماندوهای ارتش درغرب کشور صبحت خود را با این پرسش آغاز می‌کند که هراس‌افگنان ادعا دارند به‎خاطر آزادی افغان‌ها می‌جنگ، پس چرا در نبردها سربازان افغان را به قتل می‌رسانند.

او گفت از وجب به وجب این خاک دفاع خواهد کرد.

در همین‌حال مجیب‌الرحمان امینی مسوول مطبوعاتی کندک نهم لوای دوم عملیات‌های خاص ارتش در غرب کشور می‌گوید آنان طی سال‌روان 196 عملیات را در حوزه‌غرب و چهار عملیات را در بیرون از حوزه راه‌اندازی کردند.

او گفت در این عملیات‌ها 185 طالب‌مسلح کشته شده و بیشتر از دوصدتن دیگر در این عملیات‌ها زخمی شده اند.

آقای امینی تاکید نمود که ده‎ها وسیله‌ای نقلیه و مهمات طالبان‌مسلح در این عملیات‌ها از بین رفته است.

این مسوول نظامی در غرب کشور هم‌چنان از راه‌اندازی عملیات‌های گسترده به‌خاطر سرکوب مخالفان‌مسلح در روزهای آینده خبر داد و افزود که نیروهای کُماندو اکنون توانایی انجام عملیات وسیع و گسترده را دارند.

با آنکه پلنگی‌پوشان ارتش از آمادگی‌ها به‌خاطر اجرای عملیات‌های گسترده خبر می‌دهند اما شماری از شهروندان کشور نگران تنش‌های سیاسی هستند و بیم آنرا دارند که این تنش در دراز مدت باعث کم‌توجهی دولت بر نظامیان کشور نشود.

4 دیدگاه

  1. جیلانی فرهاد گفته:

    کوماندوها ،قهرمانان صادقی هستند که بخاطرمنافع ملی حاضربه هرگونه ایثاروازخودگذری هستند .تلاش های شانرا تحسین میکنم ورشادت های شانرا ارج می نهم به امیدموفقیت های بیشتر این قهرمانان وتشکرازگزارش عالی تان

  2. آصف گفته:

    با احترام عرض می شود که این شیوهء خبرنوشتن از چه تاچه با این همه تکرار در روزنامه نگاری معمول و مقبول نیست. می توانیم از داخل خبر عنوان مناسبی بنویسیم.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top