انفجار در هرات شش سرباز پولیس را زخمی ساخت

در نتیجه‌ی یک انفجار شب‌گذشته در ولسوالی انجیل ولایت هرات، شش تن از سرباز پولیس زخمی شدند.

عبدالاحد ولی‌زاده سخن‌گوی پولیس هرات می‌گوید حوالی ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شب‌گذشته مواد انفجاری که در کنار پوسته‌ی امنیتی منطقه‌ی پُل مالان ولسوالی انجیل کارگذاری شده بود، انفجار کرد.

او گفت از اثر این رویداد چهار تن از سربازان پولیس زخمی شده‌اند.

در همین حال محمدرفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه‌ی مرکزی هرات می‌گوید از اثر این انفجار شش سرباز پولیس را به شفاخانه منقتل کرده‌اند.

او گفت وضعیت صحی این سربازان خوب است.

شدت صدای این انفجار تا دوردست‌ها از شهر هرات شنیده شد.

 

برای دریافت اخبار دقیق، به کانال تلگرام کهندژ بپیوندید!

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top