بازداشت یک گروه پنج نفری از آدم‌رُبایان در هرات

پولیس هرات از بازداشت یک گروه پنج نفری از آدم‌رُبایان در این ولایت خبر می‌دهد.

سلطان داوود فرمانده پولیس هرات در یک کنفرانس خبری گفت از مدتِ به این‌سو بازداشت این گروه پنج نفری زیر کار نیروهای نظامی قرار داشت.

او گفت این گروه پنج نفری شب‌گذشته در یک عملیات از سوی نیروهای نظامی از منطقه‌ی دل‌آباد ولسوالی گذره بازداشت شده و در تحقیقات ابتدایی به جرم خود اعتراف کرده‌اند.

وی افزود که این افراد در تحقیقات خود به سه مورد آدم‌رُبایی در این ولایت اعتراف کرده‌اند.

فرمانده پولیس هرات گفت از نزد این افراد اسناد و شواهدِ نیز به دست آمده که نشان دهنده‌ی ربودن شهروندان می‌باشد.

در حالی این گروه آدم‌رُبا بازداشت می‌شوند که هم اکنون چندی تن از شهروندان ولایت هرات در نزد گروه‌های آدم‌رُبا هستند.

 

برای دریافت اخبار دقیق، به کانال تل‌گرام کهندژ بپیوندید!

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top