تجلیل از روز جهانی ورزش یوگا از سوی کنسولگری هندوستان درهرات

از روز جهانی یوگا امروز با اجرای حرکت های ورزش یوگا از سوی قنسولگری کشور هندوستان در ولایت هرات گرامیداشت به عمل آمد. سرکنسول کشور هندوستان در هرات میگوید: آنان آماده هستند بمنظور تقویت این رشته ورزشی اداره ورزشی این ولایت را همکاری نمایند. در همین حال مسول اداره ورزش هرات میگوید: تا هنوز رشته ورزش یوگا در افغانستان فدراسیونی ندارد وتلاش ها بمنظور رسمی سازی این ورزش در کشور جریان دارد.

۲۱ جون ازجانب دفتر سازمان ملل متحد به عنوان روز گرامیداشت از ورزش یوگا نام گذاری شده است.IMG_7538

ده ها تن از چهرهای سرشنسان و ورزشی هرات امروز درکنار منسوبین قنسولگری کشور هندوستان در در این ولایت، با اجرای حرکات نمایشی یوگا، از این روز تجلیل نمودند.

سرکنسول کشورهندوستان درهرات میگوید: این ورزش بشمول هندوستان در۱۷۲ کشورجهان مروج است و آنان آماده هستند، تا بمنظور تقویت ورزش یوگا در هرات، مسولان ورزشی این ولایت را همکاری نمایند.

وی میگوید: “یوگا یکی از ورزش های پرطرفدار جهانی است که امسال برای دومین بار از روز جهانی یوگا در ولایت هرات گرامیداشت کردیم ما وعده میدهیم که در قسمت تقویت این ورزش در هرات هر گونه همکاری را با اداره ورزشی این ولایت انجام خواهیم داد”.

با این حال میر احمد قدیر جویا مسئوول اداره تربیت بدنی هرات میگوید: هرچند علاقمندان این رشته ورزشی در هرات زیاد اند، اما تا هنوز رشته ورزشی یوگا در افغانستان فدراسیونی ندارد وتلاش ها بمنظور رسمی سازی این ورزش در کشور جریان دارد.

یوگا یکی از ورزش های قدیمی وپرطرفدار جهان بشمار میرود، که در چند سال اخیر در شماری از کشور ها از این ورزش در توصیه های پزشکی نیز دستور داده شده است.

آگاهان امور صحی میگویند: اجرای روزمره حرکات نرمشی یوگا باعث جلوگیری از بیماری های مختلف میشود.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top