شماري ازمردم ولسوالي شيندند هرات دريك گردهمايي ازعمل كرد نيروهاي امنيتي افغان حمايت كردند

دهاتن از مردم درولسوالي شيندند هرات  طی یک گردهمایی ضمن اعلام حمایت از نیروهای امنیتی کشور، خواستار تقویت آنان بخاطر تامین امنیت پس از2014 و برگذاري انتخابات سال آینده شدند.در این گردهمایی که در مقرقومانداني لواي دوم نيروهاي قطعه خاص عملياتي برگزار شده بود، شماري ازبزرگان قوم وشوراي هاي محلي از مرکز و پنچ بلوك آن ولسوالی شرکت کرده بودند. اين مردم درحالي به منظورحمايت ازنيروهاي امنيتي افغان گرد هم آمده اند كه گفته ميشود: احتمال دارد با تکمیل روند خروج نیروهای خارجی، حس بی باوری مردم به نیروهای امنیتی داخلی نیز به وجود آید.

13920208000326_PhotoL

باشندگان ولسوالي شيندند هرات درحالي به منظور حمايت اازنيروهاي امنيتي گردهم آمده اند كه قرار است تا يك روزديگر مسئوليت هاي امنيتي تمامي كشور ازنيروهاي خارجي به افغانهاي سپرده شود.

آنان ميگويند: مردم این ولسوالی از نیروهای امنیتی حمایت می کنند وخواستار تقویت این نیروها از سوی دولت هستند.

 به گفته اين مردم: در حال حاضر اوضاع امنیتی در برخي ازمناطق ولسوالي شيندند خوب نیست وانتظار ميرود تا نیروهای امنیتی در برقراری امنیت با جدیت عمل کنند و از همین اکنون برای تامین امنیت پس ازسال 2014 و برگذاري انتخابات سال آینده، کار کنند.”

بزرگان قوم درولسوالي شيندند هرات ميگويند: با نزدیک شدن زمان خروج نیروهای خارجی، مردم نیز باید از نیروهای امنیتی کشور پشتیبانی کنند و سهم خود را دراین زمینه ادا نمایند.

این در حالی است که درتازه ترين مورد نیروهای قطعه خاص عملياتي لواي دوم طي عمليات هاي جداگانه چندين تن ازافراد طالبان را به قتل رسانده و چندين قريه را درآن ولسوالي ازوجود نيروهاي مخالف پاكسازي نموده اند.

محمد فريد احمدي قوماندان لواي دوم قطعه خاص عمليتاي درولسوالي شيندند ميگويد: تامین امنیت افغانستان وظیفه ی افغان هاست و دیر یا زود نیروهای بین المللی مستقر در کشور، به کشور های خود بر می گردند و این نیروهای امنیتی افغانستان خواهند بود که در آینده مسوولیت کامل تامین امنیت کشور را به دوش می گیرند.

وی گفت: در این شرایط مردم باید حمایت خود از نيروهاي امنيتي افغان بخصوص اردو وپوليس ملی و تشویق آنان بيشترنموده ، تا سبب تقویت روحیه این نیروها گردند.

مقامات امنيتي درحوزه غرب ميگويند: کمیت و توانایی نيروهاي اردوی ملی، پولیس ملی، پولیس محلی، واکنش سریع، نظم عامه، پولیس سرحدی، و امنیت ملی نسبت به سالهای قبل بهتر شده و اکنون این نیروها از توانایی لازم برای اجرای وظایف خود برخوردار هستند.

به گفته آنها: همین تعداد نیروهای امنیتی داخلی می توانند امنیت کشور را تامین کننند و نگرانی های امنیتی موجود را برطرف نمایند.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top