مسئول يك شركت ساختماني درهرات ازسوي افراد ناشناس مورد ترورقرارگرفت

افراد ناشناس مسئول يك شركت ساختماني را هدف حمله مسلحانه قراردادند. اين فرد انجينيرفريد نام دارد كه شام روز گذشته درمسيرسرك خواجه عبدالله انصاري هدف حمله قرارگرفته است.ترور درهرات - خواجه صاحب

مسئولين شفاخانه حوزه وي هرات ميگويند: انجينيرفريد مسئول شركت ساختماني الامارات ميباشد كه شام گذشته درمسيرسرك خواجه عبدالله انصاري هدف حمله مسلحانه افراد ناشناس قرارگرفته است.

محمدرفيق شيرزي مديراداري شفاخانه حوزه وي هرات گفت: اين فرد درنتيجه تيراندازي زخمي شده است كه درحال حاضردرشفاخانه حوزه وي هرات بستري ميباشد.

شيرزي افزود: وضعيت صحي وي نسبتآ خوب ميباشد.

مسئوليت حمله به جان انجينيرفريد مسئول شركت ساختماني الامارات را تا به حال كسي به دوش نگرفته است.

مسئولان امنيتي ميگويند: تحقيقات به منظورشناسايي وبازداشت عاملين اين قضيه جريان دارد.

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top