نشست جوانان در هرات برای حل مشکلات مختلف میان افغانستان و پاکستان

برای حل مشکلات مختلف میان افغانستان و پاکستان جوانان دو کشور به طور مشترک کار می کنند. شماری از جوانان و فعالان مدنی در هرات گردهم آمدند و روی چگونگی مطرح ساختن مشکلات میان دو کشور و برطرف ساختن آن بحث کردند. گفته میشود: همچنان برنامه های مشابهی در کشور پاکستان برگزار خواهد شد و جوانان دو کشور در آینده نزدیک برای ارایه راهکار به حکومت های افغانستان و پاکستان برای از میان برداشتن اختلافات، نشست مشترکی دارند.

افغانستان و پاکستان دو کشور همسایه­ای که دوستی و دشمنی شان مشخص نیست و روابط  آنان روزی صمیمی و روزی هم تیره و پر از تنش است.

این­بار جوانان دو کشور آسین برزده تا به حکومت­های افغانستان و پاکستان بفهمانند، که ملت­های دو کشور هیچ مشکلی با هم ندارند و حکومت­ها هم باید این راهکار را در پیش بگیرند.

شماری از جوانان و فعالان مدنی در هرات در این برنامه که (شهروند در گام نخست) نام دارد گردهم آمده تا روی چگونگی ارائه مشکلات میان دو کشور و یافتن راه حلی به این مشکلات بحث و گفتگو کنند.

جوانان ولایت­های هرات، ننگرهار و تخار شامل این برنامه هستند و گفته میشود: در آینده نیز برنامه­های مشابهی در پاکستان هم برگزار شده و جوانان دو کشور در آینده نزدیک برای مطرح ساختن مشکلات مشترک و ارایه راهکار به حکومت­های افغانستان و پاکستان، نشست مشترکی خواهند داشت.

این جوانان برای از میان برداشتن مشکلات مشترک میان دو کشور دادخواهی­های خودرا آغاز کرده و تاکید می­روزند که این اقدام شان باعث بهتر شدن روابط این دو کشور همسایه خواهد شد.

بیشتر این جوانان و فعالان مدنی روی مشکلات معارف، زراعت و پروسه صلح بحث و گفتگو می­کنند.

روابط دو کشور افغانستان و پاکستان همواره پر از تنش بوده است و حکومت­های دو کشور سال­ها می­شود که برای عادی ساختن روابط و از میان برداشتن اختلافات به نتیجه­ای نرسیده اند.

اما حالا جوانان دو کشور تلاش دارند، تا این حکومت­ها را با هم نزدیک­ سازند.

اینکه تلاش­های این جوانان و فعالان مدنی برای بهتر ساختن روابط دو کشور و حل مشکلات مشترک چقدر نتیجه خواهد داد، گذر زمان بدان پاسخ خواهد گفت.

1 دیدگاه;

  1. Mohamad Rahim گفته:

    کله های کلان سیاسی نتوانستند با این ملا های شیطان چرکستان جور آمد کنند باز این جوانان پوفکی میتوانند کاری کنند ؟>؟؟؟؟؟؟

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top