نماینده گی دفتر بیمه ، به منظور بیمه نمودن موترهای خارجی در بندر اسلام قلعه ایجاد گردید

به اساس تفاهم نامه ای وزارتهای ترانسپورت افغانستان و ایران، قرار است از این پس تمامی موتر های مسافربری و باربری کشور ایران در داخل خاک افغانستان بیمه گردد. مسوولان اداره بیمه در کشور هدف از ایجاد نمایندگی بیمه در بندر اسلام قلعه را رشد اقتصادی و حفاظت کردن از اجتماع عنوان می کنند. با این حال مستوفی ولایت هرات می گوید: بیمه در تمامی جوامع یک نیاز است و باید به یک فرهنگ در کشور تبدیل گردد.

نماینده گی دفتر بیمه در بندر مرزی اسلام قلعه با حضور مقام های محلی در ولایت هرات به خاطر بیمه نمودن موتر های باربری و مسافربری کشور ایران راه ایجاد گردید.Picture2 Bima

مسوولان اداره بیمه می گویند که این نمایندگی به اساس تقاضای مقام های ایران و تفاهم نامه میان وزارت های ترانسپورتی دو کشور گشایش یافته است.

فردوس برین معاون تخنیکی بیمه افغان میگوید: تمامی موتر های افغان ها در داخل خاک ایران بیمه میگردند و از این پس نیز تمامی موتر های کشور ایران در داخل خاک افغانستان بیمه خواهد شد.

از سوی هم محمد رسول قاری زاده مستوفی ولایت هرات می گوید که بیمه در تمامی کشور ها یک نیاز است و باید در افغانستان به یک فرهنگ تبدیل گردد.

همچنان شماری دیگر از مسوولان اداره بیمه درهرات، هدف از بیمه نمودن موتر های باربری و مسافربری را شامل شدن افغانستان در معیار های ترانزیت بین المللی عنوان می کنند.

در حالی این دفتر بیمه در بندرمرزی اسلام قلعه گشایش می یابد که سال پار نیز در همین مکان این دفتر گشایش یافت اما بنا بر بعضی از عوامل  نتوانست به فعالیت اش ادامه دهد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top