نیروهای مخالف دولت یک افسر ویک سربازپولیس سرحدی را در دردو رویداد جداگانه به قتل رساند اند

مقامات امنیتی ازکشته شدن دوپولیس درولایت هرات خبرمیدهند،معاون اداری پولیس زون چهارم سرحدی میگوید: یک تن ازافسران آن قوماندانی که کارمند اداره پاسپورت گمرک اسلام قلعه بوده است ،بعدازظهرامروز درمسیرشاهراه هرات – اسلام قلعه کشته شد ویک سرباز پولیس سرحدی درولسوالی شیندند بقتل رسیده است.

0مقامات امنیتی درولایت هرات میگویند: نیروهای مخالف دولت حوالی ساعت 2:00 بعد ازظهرامروز یکتن ازافسران پولیس سرحدی را که مدیرپاسپورت بخش موترهای ترانزیت بندراسلام قلعه میباشد، به قتل رسانده اند.

جنرال توریالی حلیمیار معاون اداری قوماندانی زون 4 پولیس سرحدی گفت: این افسرپولیس درحال گشت زنی درمنطقه احمد آباد ولسوالی کهسان بود،که به کمین نیروهای مخالف دولت مواجه گردید است.

وی افزود: دراین رویداد نعمت الله افسر آن قوماندانی دربخش پاسپورت بندراسلام قلعه کشته شده است.

براساس یک خبردیگر: مقامات پولیس سرحدی میگویند: یکتن از سربازان آن قوماندانی درولسوالی شیندند که دررخصتی بسرمیبرد، توسط افراد مسلح ناشناس کشته شده است.

گروه طالبان که عامل اصلی این رویداد ها پنداشته میشوند، تا به حال دراین مورد اظهار نظری نکرده اند.

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top