کشته شدن دو مرد و زخمی شدن ۳۲ تن دیگر در رویداد ترافیکی در هرات

در نتیجه‌ی یک رویداد ترافیکی شب‌گذشته در منطقه میرداوود ولایت هرات، دو فرد مُلکی جان باخته و ۳۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

شاهدان عینی می‌گویند این رویداد، در مسیر شاه‌راه هرات – قندهار از اثر برخورد یک‌عراده موتر  مسافربری با یک‌عراده تیلر باربری صورت گرفت است.

داکتر محمدابداهیم، محمدی مسوول هرات آمبولانس به خبرگزاری کهندژ می‌گوید؛ از اثر این رویداد ترافیکی ۲ کشته و ۳۲ زخمی، توسط تیم هرات آمبولانس به شفاخانه حوزوی منتقل شده‌اند.

وی افزود؛ جان باخته‌گان هر دو تن مردان استند و در میان زخمی شده‌گان شماری کودکان، زنان و بزرگ‌سالان نیز شامل می‌باشند.

مسوولان ترافیک هرات، تا اکنون در مورد چگونگی وقوع این رویداد، ابراز نظری نکرده‌اند.

پس از جنگ‌ها، رویدادهای ترافیکی بیشترین قربانی را از افراد مُلکی می‌گیرد.

خرابی جاده‌ها، تیزرانی و بی‌توجهی به قوانین ترافیکی از جمله مواردی است، که هم‌واره از سوی مسوولان عامل بروز رویدادهای ترافیکی عنوان می‌شود.

 

برای دریافت اخبار دقیق، به کانال تلگرام کهندژ بپیوندید!

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top