آغاز تحقیقات جهت دستگیری سربازان تسلیم شده به طالبان در بادغیس

مقامات محلی درولایت بادغیس میگویند تحقیقات جهت بازداشت پنج تن از سربازان پولیس محلی که دو روز قبل با مخالفین دولت یکجا شدند آغاز گردیده است.

گفته میشود این سربازان دو روز قبل از پوسته امنیتی قریه دره بوم ولسوالی قادس بادغیس با 5 میل سلاح دست داشته خود به گروه طالبان یکجا شدند.

میرزا علی ولسوال قادس ولایت بادغیس میگوید تا کنون انگیزه پیوستن این افراد به صفوف مخالفین دولت روشن نشده اما تحقیقات در این زمینه آغاز گردیده است.

وی افزود این سربازان اخیرا” از سوی نیروهای خارجی آموزش دیده و در پوسته امنیتی دره بوم ولسوالی قادس گماشته شده بودند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان گفته است که این سربازان به اساس نفوذ دو تن از افرادشان در چوکات پولیس محلی به آنان پیوستند.

قطعه پولیس محلی 5 ماه قبل در ولسوالی قادس ولایت بادغیس ایجاد گردید.

در سفری که چند روز قبل قوماندان عمومی سربازان پولیس محلی وزارت امور داخله کشور به ولایت هرات داشت از افزایش سربازان پولیس محلی در غرب افغانستان خبر داد.

وی افزود قرار است بیش از 3000 سرباز پولیس محلی بخاطر تامین امنیت در ولایات هرات ، فراه ، غور و بادغیس مستقر شوند.

تا کنون چندین بار باشنده گان ولایات حوزه غرب کشور از نحوه کارکرد سربازان پولیس محلی در مناطق بود وباش شان به رسانه ها شکایت نمودند.

مردم میگویند شماری از این سربازان به نحوی با طالبان ارتباط داشته و شماری دیگر با استفاده از سلاح دست داشته خود خصومتهای چندین ساله شان را برطرف مینمایند.

کارشناسان امور به این باورند در صورتیکه دولت در راستای جلب و جذب و آموزش سربازان پولیس محلی توجه جدی ننماید قطعات پولیس محلی در آینده مشکل ساز خواهد شد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top