كشته شدن يك افسر پوليس توسط همسرودخترناتني اش درهرات

مسئولین محلي هرات از قتل یک افسر پلیس به دست همسر و دختر ناتنی اش خبر میدهند. محي الدين نوري سخنگوی والي  هرات گفت: این فرد که ضیاءالحق نام داشت به شلیک گلوله ی اسلحه ی خودش توسط همسر و دختر ناتنی خود به قتل رسیده است.

نوري میگوید: این فرد پیش از این در در پوسته امنيتي ليله اناس درچوكات پلیس ولسوالی انجیل فعالیت داشته است.

به گفته وي:همسرفرد مقتول در تحقیقات اوليه خود گفته است كه به دلیل استفاده ی شوهرش از مشروبات الکلی و اعمال غیر اخلاقی دست به این اقدام زده است.

گفته ميشود: عاملین این رویداد در بازداشت نیروهای امنیتی به سر میبرند.

سخنگوی والي هرات میگوید: تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

چندی پیش قوماندان امنيه هرات از آغاز پاکسازی نیروهای پلیس از حضور افراد معتاد و نادرست خبر داده بود.

وي گفته بود كه پس از آن اقدام 15 تن از افسران و سربازان پلیس که متهم به اعمال غیر اخلاقی بودند بازداشت و به ارگانهای عدلی و قضایی سپرده شدند.

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top