براثردرگیری طالبان با پولیس درولایت بادغیس چهارتن ازدوطرف کشته وزخمی شده اند

درنتیجه درگیری طالبان با نیروهای امنیتی دربادغیس چهارتن ازدوطرف درگیرکشته وزخمی شده اند. مقاهای امنیتی درآن ولایت میگویند: این رویداد شب گذشته درولسوالی بالامرغاب پس ازآنکه گروهی ازطالبان بالای پوسته های پولیس حمله ورشدند، به وقوع پیوست.درگیری پولیس با دطالبان در ولایت بادغیس

خبرهای رسیده ازولایت بادغیس حاکی ازآن است که : افراد وابسته به گروه طالبان روز گذشته بالای چندین پوسته پولیس حمله نموده اند، که درگیری شدید میان طرفیق آغازگردیده است.

مقامهای امنیتی درآن ولایت میگویند: درنتیجه این درگیری یک طالب مسلح کشته و یک تن دیگر زخمی گردیده است.

سمونوال محمد قیوم انگارآمرامنیت قوماندانی امنیه ولایت بادغیس گفت: دراین رویداد که درمنطقه ی موسوم به جوی گنج ولسوالی بالامرغاب به وقوع پیوست، دو پولیس نیز زخمی گردیده است.

آمرامنیت قوماندانی امنیه بادغیس وضعیت زخمی شده گان این حادثه رضایت بخش توصیف نمود.

وی مدعی است که درگیری میان طالبان مسلح و نیروهای پولیس تا 4 ساعت ادامه پیدا کرده است که بلاخره افراده طالبان مجبور به عقب نشینی و متواری گردیدند.

گروه طالبان مسئولیت این حادثه را به دوش گرفته ومدعی شده اند که این حمله بصورت یک کمین انجام گرفته است، و درنتیحه آن 3 سربازپولیس کشته شده و یک تن دیگر زخمی گردیده است .

گفته میشود: منطقه جوی گنج در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال مرکز ولسوالی بالامرغاب واقع بوده و در حال حاضر توسط نیروهای پولیس مرزی تامین امنیت میشود.

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top