تروردوسربازپولس محلي وكشته وزخمي شدن 6 فرد ملكي درولسوالي شيندندهرات

خبرهاي رسيده ازولسوالي شيندند هرات حاكي ازآن است كه دوتن ازسربازان پوليس محلي براثريك حمله تروريستي به قتل رسيده اند. مقامهاي محلي درآن ولسوالي ميگويند: درپي اين رويداد براثرتيراندازي متقابل شماري ازسربازان پوليس محلي ازداخل پوسته بالاي خانه هاي مسكونه 6 فرد ملكي كشته وزخمي شده اند.شيندند

حوالي ساعت 5:30 دقيقه عصر روزچهارشنبه دوتن ازسربازان پوليس محلي دربازارولسوالي شيندند هرات، براثر حمله مسلحانه به قتل رسيده اند.

گل آقا يكتن ازمتنفذين قومي درآن ولسوالي به خبرگزاري كهندژ گفت: پس ازوقوع اين  حادثه سربازان پوليس محلي بالاي خانه هاي مسكوني مردم تيراندازي نموده اند كه درنتيجه سه زن ويك مردكشته ودوزن ديگرزخم برداشته اند.

مقامهاي محلي درآن ولسوالي اين موضوع را تائيد نموده ميگويند: هيئتي را به منظور بررسي اين قضيه تعين نموده اند.

گفته ميشود: حمله كننده گان بالاي پوليس محلي پس ازبروزاين واقعه ازمحل رويداد فرارنموده اند.

تا به حال مسئوليت ترورسربازان پوليس محلي را فرد ويا گروهي به عهده نگرفته است.

ولسوالي شيندند درجنوب شهرهرات موقيعت داشته و با ولايت فراه هم مرزميباشد، كه گفته ميشود: دربرخي ازمناطق آن گروه طالبان حضورگسترده ي دارند.

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top