حادثه ترافیکی درولایت فراه سه کشته وزخمی برجای گذاشت

براثرحادثه ترافیکی درولایت فراه دوتن کشته ویکتن دیگرزخم برداشته اند.این حادثه شب گذشته براثربرخورد دوعراده موترسایکل با همدیگرصورت گرفته است.حادثه ترافیکی درفراه

خبرهای رسیده ازولایت فراه حاکی ازآن است که شب گذشته دوعراده موترسایکل درولایت فراه باهم برخورد نموده است که باعث کشته وزخمی شدن سه فرد ملکی گردید.

احمد فواد عسکری سخنگوی والی فراه گفت: این حادثه درداخل شهرفراه به وقوع پیوسته است، که دوتن ازسرنشینان دوموترسایکل دردم جان داده اند ویکتن دیگرشدیدآ زخمی شده است.

سخنگوی والی فراه: تیزرانی و بی احتیاطی راننده گان موترسایکل ها را عامل اصلی این حادثه عنوان نمود.

گفته میشود: وضعیت فرد زخمی شده دراین حادثه وخیم میباشد.

در همین حال مسؤلان: عدم رعایت مقررات ترافیکی را از سوی راننده گان وسایط نقلیه عامل بروز این حادثات عنوان میکنند.

گفته میشود: مسؤلین مدیریت ترافیک فراه: پلانهای تازه ای جهت کاهش حادثات ترافیکی روی دست دارند که بزودی تطبیق خواهند کرد.

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top