فراغت 20 تن از اطفال بی بضاعت از یک دوره آموزشی خبرنگاری در هرات

بیست تن از اطفال یتیم و دارای معلولیت که آموزشهای لازم خبرنگاری را از سوی اساتید مجرب در رادیو کلید هرات فرا گرفته بودند امروز اسناد فراغت شان را کسب نمودند.

 سید محمد رضا هاشمی مسول رادیو کلید هرات امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت این اطفال که بین سنین 13 تا 15 سال هستند در جریان سه ماه، آموزشهای لازم خبرنگاری را از سوی اساتید مسلکی فرا گرفتند.

 وی افزود این پروژه به همکاری اتحادیه اروپا تحت چوکات کمپاین تغیر زنده گی از سوی رادیو کلید هرات راه اندازی گردید  .

 بنا به اظهارات وی هدف از تطبیق این برنامه فراهم نمودن زمینه شغل برای نوجوانان یتیم و دارای معلولیت و همچنان رفع مشکلات فعلی اجتماع میباشد.

آقای هاشمی همچنان میگوید قرار است فارغین این دوره که چهار تن شان دختران و شانزده تن شان پسران بودند, بنا به لزوم دید اقارب شان به سایر رسانه ها معرفی گردند.

گفتنیست این دومین دور فراغت اطفال بی بضاعت در هرات میباشد که از سوی  یک رسانه مستقل آموزشهای لازم خبرنگاری را فرا میگیرند.

در مرحله قبلی نیز بیست تن از اطفال منزوی و روی سرک که از وضعیت اقتصادی کافی برخوردار نبودند از کورس  آموزشی خبرنگاری رادیو کلید فارغ گردیده و شماری از انان در رسانه های محلی هرات به کار گماشته شدند.

این در حالیست که در گذشته نیز چندین بار نهادهای حمایت کننده از حقوق اطفال در هرات از بی توجه بودن دولت از وضعیت کودکان بی بضاعت در این ولایت شکایت نموده بودند.


*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top