كشف وظبط يك محموله مواد مخدر درولايت نيمروز

نيروهاي امنيتي درولايت نيمروز موفق به كشف يك محموله مواد مخدر گرديده است، گفته ميشود: اين محموله مواد مخدر پس ازتحقيقات نيروهاي كشفي ازداخل يك موتر نوع تيلركه قبلا به اتهام حمل مواد مخدر توقف داده شده بود، كشف وظبط گرديده است.عكس كهندژ - مواد مخدر نيمروز

مقامهاي امنيتي درولايت نيمروز ميگويند: مقدار 38 کیلوگرام مواد مخدر نوع هیروئن را که در یک عراده موتر نوع تیلری بشکل ماهرانه  و اساسی جاسازی گردیده بود. كشف وظبط نموده اند.

جاويد كارگر سخنگوي قوماندان امنيه نيمروز ميگويد: اين مقدار مواد مخدر بر اثر سعی و تلاش پرسونل مدیریت مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه ولایت نیمروز کشف و بدست آمده است

وي افزود: حدودآ 10 روزقبل يكعراده موترنوع تيلر به اتهام حمل مواد مخدربه كشورايران توقف داده شد ودريورآن بازداشت گرديد، كه پس ازتحقيقات به تازه گي نيز ازداخل بالونهاي هواي موتر مذكور به مقدار 38 كيلوگرام هروئين كشف وظبط گرديده است.

به گفته كارگر: دريورموتر متذكره باشنده اصلی ولایت هلمند میباشد، كه هفته گذ شته همراه با مقدار 52 کیلوگرام هیروین بازداشت گردیده بود .

مسئولان امنيتي درولايت نيمروزميگويند: طي دوماه اخير ده ها موتر حامل مواد مخدررا كه قصد انتقال اين مواد به خارج ازكشوررا داشته اند كشف وظبط ودريوران شان را بازداشت وبه ارگانهاي عدلي وقضايي معرفي كرده اند.

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top