اعتراص مردم ازعدم توزیع گاز مایع از سوی شرکتهای وارد کننده

ده ها تن از باشنده گان شهر هرات بنا به آنچه آنها عدم توزیع گاز از سوی شرکتهای وارد کننده عنوان میکنند دست به اعتراض زده و به دولت هشدار میدهند در صورتیکه به خواست آنان رسیده گی نشود دست به تظاهرات گسترده خواهند زد.

اعتراض کننده گان میگویند از میان چندین شرکت وارد کننده گاز در هرات تنها یک شرکت، گاز وارداتی را مطابق به نرخ نامه شاروالی توزیع میکند اما شرکتهای دیگر از توزیع گاز اجتناب کرده و مطابق به میل خود در بازارسیاه به فروش میرسانند.

این افراد که جهت خرید گاز در مقابل شرکت وارد کننده گاز برادران اناردره صف کشیده بودند از بی توجه ای دولت انتقاد کرده و هشدار دادند در صورتیکه به خواست آنان رسیده گی نشود دست به تظاهرات خواهند زد.

معترضین از نهادهای مسول در این عرصه انتقاد کرده و آنان را به بیکفایتی در این زمینه متهم نمودند.

در همین حال محمد نعیم صدیقی رئیس شرکت وارد کننده گاز در هرات ضمن تأید صحبتهای مردم میگوید در حال حاضر تنها شرکت آنها فی کیلو گاز مایع را مطابق به فیصله شاروالی یعنی مبلغ 55 افغانی به فروش میرساند اما شرکتهای دیگر از توزیع گازشان خوداری کرده و این مسله به یک مشکل عمده مبدل شده است.

آقای صدیقی همچنان میگوید دها تانکر گاز انان در بندر تورغندی هرات متوقف شده و روزانه فقط به دو الی سه تانکر آنان اجازه ورود به داخل شهر داده میشود.

بنا به اظهارات وی تا زمانیکه از سوی دولت مرکزی و مقامات محلی هرات راه حل اساسی سنجیده نشود این مسئله در آینده به یک چالش بسیار بزرگ مبدل خواهد شد.

آگاهان امور به این باروند که مشكلات ترانزیتی با كشورهای همسایه ، اخاذی در مسیر شاهراه ها، بلند رفتن نرخ گاز در بازارهای جهانی، وضع تعرفه های بلند از سوی وزارت مالیه از دلایل عمده ی بلند رفتن گاز در کشور محسوب میشود.

 

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top