دو خواهر از سوی برادرش در بادغیس با ضرب چاقو کشته و زخمی شدند

دو دختر نوجوان بین سنین ۱۸ و ۲۴ در شهر قلعه‌نو مرکز ولایت بادغیس، از سوی برادرش با ضرب چاقو کشته و زخمی شدند.

عبدالعزیز بیک رییس شورای ولایتی بادغیس می‌گوید این دو خواهر از سوی برادرش مورد حمله قرار گرفته که در نتیجه یک‌تن کشته و یک‌تن دیگر زخمی گردید.

او گفت بر اساس برخی گزارش‌ها برادر این خانم نیز بازداشت شده و در قید پولیس قرار دارد.

هنوز انگیزه اصلی این رویداد مشخص نیست.

در همین حال داکتران درشفاخانه ولایتی بادغیس می‌گویند که وضعیت دخترخانم زخمی وخیم است.

داکتر در شفاخانه ولایتی بادغیس تاکید دارند که ۷ چاقو بر بدن این دختر خانم ۱۸ ساله برخورد کرده و اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه زیر مداوا قرار دارد.

به کانال تگرام کهندژ بپیوندید!

هزاران سال قبل در شمال ولایت هرات شهری بنام کهندژ( قهندز ) وجود داشت که به قول سیفی، این شهر را بخت النصر، پنجصد سال قبل از شهر قدیم هرات و بعد از قلعه اختیار الدین، آباد کرده است. بعضی مورخین هم بنای آن را بنام "خورنوش حاکم عصرمنوچهر" نسبت میدهند و مسلم است که کهندژ، قبل از شهر قدیم هرات بنا شده است. کهندژ، قرنها در پهلوی شهر هرات، با ترقی یا انحطاط، مواجه بوده و روایت است که در صدر اسلام، یعنی در حدود قرن اول هجری، شهر کهندژ هزار و پنجصد سرای(منزل نشیمن)، هشت مسجد جامع، نهصد مسجد و دوکان، چهل حوض و هژده حمام داشته و در عین حال پرورشگاه و اقامت گاه بسی از عالمان و عارفان بوده است، که از جمله میتوان از پیر هرات، حضرت خواجه عبدالله انصاری رح( ۳۹۶-۴۸۱ ) که در کهندژ تولد و تربیت یافته است، نام گرفت. در قرن ششم در فتنه ملا حده، تخریباتی درین شهر رخ داده و در هجوم وحشیانه قوای چنگیزی( ۶۱۷ ) بکلی محو و منهدم شده است. کهندژ در قرون اخیر تدریجا" هموار شده و اراضی آن تحت زرع در آمد، اما بعضی حصص مرتفع، باز هم بصورت تپه های بلند باقی مانده که به مصرخ و تل قطبیان شهرت یافته بود، ولی درین دهه های اخیر، از آن تپه ها هم اثری نیست و در عوض، خانه ها و آبادی های زیادی در اطراف آن، به مشاهده میرسد.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top