طالبان‌مسلح با نشر اعلامیه‌ای در غرب افغانستان مخالفت‌شان را با رهبری ملاهیبت‌الله اعلام داشتند

طرفداران ملا اختر محمد منصور رهبر پیشین گروه طالبان‎مسلح با نشر اعلامیه‌ای در ولایت‌های غربی کشور مخالفت‌شان را با عملکرد ملا هیبت‌الله رهبر برحال گروه طالبان‌مسلح اعلام نموده و می‌گویند ملاهیبت‌الله باعث بی‌اتفاقی میان گروه آنان شده است.  

این اعلامیه طالبان به تازه‌گی در پانزده ولسوالی هرات و شماری از ولسوالی‌های ولایت فراه منتشر شده و طرفدران ملا اختر محمد منصور از تمامی طالبان‌مسلح خواستند تا از پیروی ملا هیبت‌الله رهبر برحال این گروه دست بردارند.

در این اعلامیه آمده است که از زمان رهبری ملاهیبت ‌لله ، بی‌اتفاقی میان طالبان‌مسلح به‌وجود آمده و این امر باعث گردیده تا طالبان‌مسلح در اکثریت پلان‌های‌شان شکست بخورند .

هم‌چنان طرفداران ملا اختر منصور تاکید نمودند که ملا هیبت‌الله برنامه‌هایش به اساس مسائل قومی، لسانی و منطقوی صورت می‌گیرد که این خود برای آنها قابل قبول نیست.

مهاجرت هزاران تن از افراد وابسته به گروه طالبان‌مسلح در زمان حاکمیت ملاهیبت‌الله به شهر کویته پاکستان و قربانی شدن آنها از سوی اداره‌های استخباراتی آن کشور از دیگر مواردیست که در این اعلامیه ذکر شده است.

در حاشیه این اعلامیه طرفداران ملا اختر محمد منصور رهبر پیشین طالبان‌مسلح خواستار کناره‌گیری ملاهیبت‌الله از رهبری این گروه گردیدند و مخالفت‌شان را با وی اعلام داشتند.

در ختم اعلامیه پیروان ملا اختر محمد منصور چند شماره تماس را به منظور جمع‌آوری نظریات و پیشنهادات اعضای امارات اسلامی درج نمودند .

مقام‌های دولت افغانستان تا به حال در مورد نشر این اعلامیه چیزی نگفته‌اند اما ارگان‌های امنیتی می‌گویند تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

*

*

Top