محمد اسماعیل خان: طرح جدیدی برای افزایش جنگ درمنطقه درحال اجرا است

محمد اسماعیل خان وزیرپیشین انرژی و آب کشور و یکتن از رهبران جهادی در حوزه غرب هشدار میدهد که تا دوماه دیگر آرامش نسبی که در منطقه وجود دارد، به ناآرامی تبدیل خواهد شد و مردم کشورهای منطقه با تهدیدات بیشتری روبرو خواهند گردید.وی از مردم میخواهد تا از رفتن به مهاجرت ابا ورزیده و درکنار دولت، نیروهای امنیتی کشور را حمایت نمایند.

اسماعیل خان در جریان سخنرانی اش در مراسم افتتاح شورای افتتاح شورای اجتماعی، مدنی صدای مردم هرات نسبت به وضعیت امنیتی افغانستان ابراز نگرانی کرده هشدار داد که ناامنی ها در منطقه تا دو ماه دیگر به صورت بی سابقه افزایش میابد.DSC09723

وی که یکی از چهر های سرشناس جهادی در غرب کشور بوده است، هشدار می دهد که در گذشته از جنگ افزار های مانند بمب وراکت استفاده میگردید ولی امروز انسانها به بمب تبدیل شده اند و این خطرناک تر از هر جنگی است.

وی میگوید: تا دوماه آینده تهدیدات بیشترنا امنی دامن گیر مردم خواهد شد و آرامش نسبی این حوزه را برهم خواهد زد.

این قوماندان سرشناس جهادی میگوید: جنگ امروز دامنه ی گسترده دارد و راه مقابله با آن اتحاد و اتفاق مردم افغانستان است.

به گفته ی او: طرح فعلی درمنطقه یک پلان شوم برای کشورهای اسلامی بوده، که نقشه این جنگ ده سال قبل توسط آمریکایی ها افشا شده است.

او از رهبران مجاهدین و مردم افغانستان خواست که بخاطر نجات افغانستان و مقابله با جنگ تحمیلی گردهم آیند و به ناامنی موجود در افغانستان نکته پایان بگذارند.

محمد اسماعیل خان میگوید: مهاجرت به کشورهای مختلف و بیرون شدن از وطن ، دردی را دوا نمیکند و رهبران مجاهدین و همه ی اقوام با اتحاد واتفاق و با آگاهی و تجربه از گذشته، باید در کنار نیروهای امنیتی کشور ایستاده و در مقابل بیگانه گان دفاع نمایند.

اسماعیل خان تأکید می‌ورزد که راه موثر برای پیکار با طالبان و داعش بکارگیری از تجربه‌های مجاهدین است.

این قوماندان سرشناس جهادی در گذشته نیز چندین بار نسبت به موجودیت گروه های نو ظهور در افغانستان یاد کرده اما این ادعاها بارها از سوی مقامات امنیتی بی اساس خوانده شده است.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top