کشته و زخمی شدن بیش از یک صد بیست طالب در عملیات جداگانه ی نیروهای افغان در ولایات فراه وبادغیس

مقامهای امنیتی در ولایت بادغیس از عملیات گسترده ی تحت نام “نبرد ابر مردان” به منظور پاکسازی مناطق مختلف آن ولایت، از وجود طالبان خبرمیدهند. سرپرست ولایت بادغیس میگوید: این عملیات که از یک هفته بدین سو در ولسوالی آبکمری بادغیس راه اندازی شده است، تا پاکسازی کامل مناطق تحت نفوذ طالبان، از وجود افراد مسلح مخالف دولت ادامه خواهد داشت. از سوی هم قوماندان این عملیات “نبرد ابرمردان”در بادغیس از کشته شدن دست کم ٢٠ جنگجوی طالب و زخم برداشتن ١٣ تن دیگر در جریان این عملیات خبر می دهد. همچنان از ولایت فراه خبرمیرسد که درعملیات مشترک نیروهای افغان، نزدیک به صد طالب کشته وزخمی گردیده و درحدود یک هزار خانواده بیجا شده به خانه های شان برگشت خورده اند.

اینجا در بادغیس نیروهای مشترک امنیتی افغان ” اردوی ملی، پولیس ملی، پولیس محافظت، امنیت ملی و نیروهای مردمی حامی دولت ” از یک هفته بدین سو عملیات گسترده ی را برعلیه مخالفان مسلح دولت راه اندازی کرده اند.Picture2 Badghis

دگروال شیر حمزه “دربندی” افسر اردوی ملی و قوماندان عملیات “نبرد ابرمردان” میگوید: این عملیات از چهارشنبه گذشته در ولسوالی آبکمری آغاز و تا اکنون ادامه دارد.

به گفته ی او: تا اکنون در جریان این عملیات مناطق شور بند خزک، شور مبارکشاه و بند خزک از وجود جنگجویان مسلح طالب پاکسازی گردیده است و ٢٠ جنگجوی طالب کشته ، ١٣ تن زخمی که یک قوماندان مشهور طالبان بنام شیرعلی در میان کشته شده گان است.

این افسر اردوی ملی و قوماندان عملیات “نبرد ابرمردان” گفت: همچنان در این عملیات دو تن ازنیروهای امنیتی و یک پولیس محلی کشته و به شمول 3 سرباز اردوی ملی، 2 پولیس و 5 سرباز پولیس محلی زخم برداشته اند.

از سوی هم فیض محمد میرزا زاده معاون و سرپرست ولایت بادغیس هدف از راه اندازی این عملیات را برقراری امنیت و ایجاد پوسته های امنیتی از سوی نیروهای امنیتی در مناطق موسوم به “بند خزک” و ” نهراب ” در ولسوالی ابکمری و مناطق که از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی میگردد، اعلام نمود.

به گفته ی مقامها: که این عملیات تازمان پاکسازی کامل مناطق و از جود طالبان و مخالفان مسلح دولت ادامه خواهد داشت.

در همین حال رئیس شورای ولایتی بادغیس از وجود افراد خارجی در بین طالبان ولسوالی آبکمری خبر داده و میگوید که برای طالبان آبکمری نیز امکانات هم داده شده است.

از سوی هم ولسوال آبکمری حضور نیروهای مردمی طرفدار دولت را در این عملیات موثر عنوان نموده و اضافه کرد که مردم آبکمری همیشه در کنار نیروهای امنیتی در برابر طالبان مسلح ایستاده خواهند بود.

گروه طالبان مسلح تا اکنون در این ارتباط ابراز نظری ننمودند.

این درحالیست که از ولایت فراه در غرب کشور خبرهای رسیده حاکی از آنست که طی سه هفته گذشته درعملیات بهاری طالبان نزدیک به صد تن کشته و زخمی شده اند.

محمد آصف ننگ والی فراه میگوید: دراین مدت که بیشتر از 1 هزارخانوده از اثر جنگ ها در ولسوالی های بالابلوک و پشت رود آن ولایت بیجاه شده بودند، پس از عملیات نیروهای مشترک افغان، با کمک کماندو ونیروهای هوایی دوباره به مناطق شان برگشته اند.

همچنان جنرال رازمحمد اوریاخیل رئیس ارکان حرب قول اردوی 207 ظفر میگوید: که تا اکنون طالبان 40 تن کشته و 50 تن زخمی برجای گذشته اند و همچنان 5 تن از نیروهای امنیتی نیز دراین عملیات کشته شده اند.

ازسوی هم شماری از سربازان حوزه غرب کشورکه در خط مقدم جنگ قرار دارند، به باشنده گان حوزه غرب اطمینان میدهند، که به هیچ عنوان اجازه نمیدهند، تا طالبان و حامیان شان، امنیت مردم را برهم بزنند.

بااینکه نگرانی های وجود دارد که با نزدیک شدن فصل گرما، طالبان تلاش میکنند تا تحرکات خودرا گسترده بسازند، اما مقامهای امنیتی درحوزه غرب همواره تاکید کرده اند، که نیروهای امنیتی حوزه غرب تمام آماده گی ها را برای سرکوب دشمنان دولت افغانستان دارا میباشند و مردم نباید از این ناحیه نگران باشند.

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top